Przeskocz do treści

O Szczepie

O szczepie

Szczep 444 Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych „Trzy Czwórki” powstał został powołany na wniosek Drużynowych z 444 DH „Zośka”, 444 DH „Zawiszacy” i 444 GZ „Tropiciele” w lutym 2016r przez ówczesnego Komendanta Hufca Nowy Dwór Mazowiecki. Jednak powstał dużo wcześniej, praktycznie zaraz po rozstaniu się z poprzednim środowiskiem w 2015 roku. Jego Komendantem został phm. Robert Goś, ówczesny Drużynowy 444 DH „Zośka” – Drużyny, która ponownie stała się zapleczem kadrowym dla rozwoju harcerstwa w Łomiankach, podobnie jak kiedyś przy powstaniu Szczepu 462. W tym czasie funkcje Drużynowych w wchodzących w jego skład pozostałych jednostkach pełniły druhny Julia Kamińska i Daria Świątkowska. Nie można również nie wspomnieć o druhnach Justynie Zalesińskiej i Ewie Żakowskiej, które zostały opiekunkami tych jednostek.

Od momentu powstania w Szczepie dużo się dzieje. Poza cotygodniowymi zbiórkami Drużyn jeździmy na obozy i biwaki. Pełnimy służby harcerskie w czasie różnych okazji. Przy tym również dobrze się bawimy zgodnie z metodą harcerską w czasie innych działań. Posiadamy wiele sprzętu obozowego i programowego. Mamy np. własne repliki ASG.

Obecnie w skład Szczepu 444 DHiGZ „Trzy Czwórki” ( skąd tak się nazywamy – nie musimy chyba tłumaczyć ) wchodzą następujące jednostki:

- 444 Drużyna Harcerska im. hm. por. Tadeusza Zawadzkiego „Zośka” działająca przy Gimnazjum nr 1 w Łomiankach, ul Staszica 2. Drużyna ma zbiórki cyklicznie co piątek w godzinach 17:45 – 19:45 w sali nr 12, jej Drużynowym jest HO Darek Choroś.

- 444 Drużyna Harcerska „Zawiszacy” działająca przy Szkole Podstawowej nr 1, ul. Warszawska 73 w Łomiankach. Drużyna ma zbiórki cyklicznie co piątek w godzinach 17:30 – 19:30 w tzw. „Małej Sali Gimnastycznej”. Drużynową jest HO Marysia Żakowska. Opiekunem Drużyny dh. HR Ewa Żakowska.

- 444 Gromada Zuchowa „Tropiciele” działająca przy Szkole Podstawowej nr 1, ul. Warszawska 73 w Łomiankach. Drużyna ma zbiórki cyklicznie co piątek w godzinach 17:30 – 19:00 w sali świetlicy. Drużynową jest Sam. Karolina Romanowska. Opiekunem Gromady hm. Bogumiła Żelasko.

- 444 Drużyna Harcerska „Kompania Młodzieżowa” przy Szkole Podstawowej nr 2 na Dąbrowie Leśnej. Drużyna ma zbiórki cyklicznie co piątek w godzinach 17:30 – 19:30 w sali świetlicy na parterze. Drużynową jest pwd. Justyna Zalesińska HR

W tym jeszcze roku szkolnym planujemy uruchomienie Patrolu Wędrowniczego. To zadanie jest postawione przed druhem ćwikiem Mateuszem Turkowskim. Patrol ma skupiać osoby w wieku licealnym. Będzie on działał w ramach naszego Szczepu oraz Harcerskiego Klubu Specjalnościowego, działającego w Łomiankach.

W lipcu organizujemy obóz harcerski i kolonię zuchową w Kucobach niedaleko Częstochowy.

Obecnie w Drużynach i Gromadzie Szczepu jest nas prawie 100 osób.

Chcesz dołączyć ? – przyjdź na zbiórkę którejś z naszych Drużyn lub Gromady.