Przeskocz do treści

O Drużynie

Wraz z rozpoczęciem się roku szkolnego 2014/2015, swoją pracę przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łomiankach rozpoczęła nasza Próbna Drużyna Harcerska, jako pion harcerski wyodrębniony z 444 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośka”. Po zamknięciu okresu próbnego w maju 2015r., nadszedł czas na kampanię bohater, dzięki której oficjalnie zostaliśmy Zawiszakami.

Od samego początku działania Drużyny do końca lipca 2017r. funkcję drużynowej pełniła dh. Julia Kamińska, jednakże z początkiem sierpnia 2017r. zastąpiła ją dh. Maria Żakowska.

W naszej Drużynie już od samego początku wiele się działo: liczne rajdy oraz wyjazdy szczepowe, wszelkie wydarzenia hufcowe oraz niezliczona liczba zbiórek tematycznych, jak również tych bardziej wyjątkowych, bo z niezwykłymi gośćmi.

Każdy rok naszej wspólnej pracy podsumowaliśmy poprzez wspólną zabawę na obozie:

  • 2015r. na Bazie Obozowej Hufca Ziemi Zawierciańskiej w Kostkowicach, gdzie wcieliliśmy się w starożytnych Rzymian
  • 2016r. w Harcerskim Ośrodku Obozowym "Pólko", cofnęliśmy się baaardzo w czasie i bawiliśmy się w Jaskiniowców
  • 2017r. również w Harcerskim Ośrodku Obozowym "Pólko", dla odmiany weszliśmy w rolę rycerzy oraz dam dworu króla Artura
  • 2018r. wybieramy się w okolice Częstochowy, a w jakim miejscu oraz czasie będziemy się znajdować- niech będzie małą tajemnicą jak na razie 🙂

Spotkać nas można co piątek w SP1 im. Marii Kownackiej w Łomiankach, w godzinach 17:30-19:30 na małej sali gimnastycznej.